Regulamin zakupów sklepu internetowego

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1.Sklep internetowy kordicepsfeniks.pl prowadzi sprzedaż towarów poprzez sieć Internet.
2.Sklep internetowykordicepsfeniks.pl należy do Grzegorza Marka prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą TREATMENT ,Grzegorz Marek ,ul Czwartaków 2/48B ,43-300 Bielsko Biała, zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, NIP 937-185-46-23.
3.Biuro Obsługi Klienta sklepu internetowego kordicepsfeniks.pl jest dostępne pod numerem telefonu +48 508 618 457 oraz przez formularz kontaktowy za pośrednictwem sieci Internet pod adresem :
4.Pod pojęciem „Konsumenta” w niniejszym Regulaminie rozumie się Klienta będącego osobą fizyczną dokonującego zakupu w sklepie internetowym kordicepsfeniks.pl w zakresie niezwiązanym bezpośrednio z jego działalnością gospodarczą lub zawodową.
5.Wszystkie podane ceny są cenami brutto.

II. ZAMÓWIENIA

6. Złożenie zamówienia nie jest możliwe bez wcześniejszego zapoznania się i zaakceptowania postanowień niniejszego Regulaminu oraz Polityki prywatności sklepu internetowego kordicepsfeniks.pl .
7. Po złożeniu zamówienia klient dostaje automatycznie potwierdzenie drogą elektroniczną .
8. Zamówienie nie zostanie zrealizowane w wypadku podania niewłaściwych bądź niekompletnych danych przez zamawiającego.
9. Realizacja zamówienia rozpoczyna się w momencie zaksięgowania wpłaty na koncie bankowym w przypadku płatności przelewem.
10. Wysyłka towarów następuje w przeciągu maksymalnie 1-3 dnia roboczego od rozpoczęcia realizacji zamówienia
11. Klient może wprowadzać korekty w zamówieniu poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta do czasu wystawienia faktury za zakupiony towar.

III. WARUNKI ORAZ KOSZTY DOSTAWY

13. Dostawa towaru odbywa się po przedpłacie na konto.
14. Zamawiane towary dostarczane są poprzez Pocztę Polską, UPS lub DPD – zgodnie z wyborem Klienta. Koszt wysyłki wynosi 15,00PLN dla zamówień o wartości poniżej 250PLN, dla zamówień powyżej 280 PLN przesyłka gratis,Koszt wysyłki za pobraniem wynosi 25 zł .

IV. PŁATNOŚCI

15. Płatność należy uregulować na konto podane poniżej, a w tytule przelewu należy wpisać numer ID zamówienia oraz nazwisko zamawiającego.
Numer konta:

Treatment ,Grzegorz Marek ul Czwartaków 2/48B ,Bielsko-Biała

nr 97116022020000000283498145

V. FAKTURY VAT

16. Faktura VAT zostanie wystawiona dla podmiotu gospodarczego po podaniu następujących danych w formularzu: nazwy firmy, adresu oraz numeru NIP zgodnie ze stanem rzeczywistym. W przeciwnym wypadku wystawiony zostanie paragon fiskalny dla osób nie prowadzących działalności gospodarczej

VI. REKLAMACJE

17. Wszelkie produkty sprzedawane w sklepie kordicepsfeniks.pl są z terminem przydatności do użycia od 2 do 6 miesięcy.

VII. ODSTĄPIENIE OD UMOWY

18.Konsument ma prawo do zwrotu zakupionego towaru w stanie nienaruszonym.
19. Konsument może odstąpić od umowy sprzedaży produktu zakupionego w sklepie kordicepsfeniks.pl w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
20. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym otrzymano zrealizowane zamówienie (przewoźnik dostarczył zamówiony towar). Do zachowania termin do odstąpienia od umowy wystarczy wysłać informację dotyczącą wykonania przysługującego Konsumentowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
21. W przypadku odstąpienia od umowy zwracamy wszystkie otrzymane od Konsumenta płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały użyte w pierwotnej transakcji, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Sklep zastrzega sobie jednak prawo wstrzymania się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania zamówionego towaru lub do czasu dostarczenia nam dowodu jego odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
22. W przypadku odstąpienia od umowy Konsument zobowiązany jest odesłać zamówiony towar niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 4 dni od dnia, w którym poinformował sklep o odstąpieniu od umowy. Termin jest zachowany, jeżeli zamówiony towar zostanie odesłany przed upływem terminu 4 dni. Bezpośrednie koszty zwrotu zamówionego towaru (przesłania pocztą) ponosi Konsument.
23. W przypadku odstąpienia od umowy Konsument odpowiada tylko za zmniejszenie wartości zamówionego towaru wynikające z korzystania z niego w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia jego charakteru i cech.

24. Prawo odstąpienia od umowy sprzedaży produktu zakupionego w sklepie kordicepsfeniks.pl nie przysługuje Konsumentowi w przypadku, gdy po dostarczeniu produktu otwarte zostało zapieczętowane opakowanie produktu w sposób uniemożliwiający jego ponowne wprowadzenie do obrotu ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych.

VIII. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

25. Sklep działa zgodnie z wymogami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Dostęp do danych osobistych ma jedynie firma Treatment, która nie odstępuje tych informacji podmiotom trzecim. Wszyscy Klienci mają dostęp do swoich danych - mogą je weryfikować, modyfikować i usuwać.
26. W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta.
27. Rejestrując się do sklepu lub składając zamówienie Klient akceptuje powyższy regulamin.
28. Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim jakiekolwiek kopiowanie, rozpowszechnianie (we fragmentach, lub w całości) zamieszczonych opisów oraz zdjęć bez zgody właściciela będzie traktowane jako naruszenie praw autorskich właściciela tychże materiałów.
29. Niniejszy Regulamin ma zastosowanie do zamówień złożonych od dni.